wyprawa motocyklowa Kirgistan
motocyklem po Kirgistanie
jurty kirgiskie, motorem po Kirgizji
wyprawy moto, quad, wyprawy UTV Kirgizja

Kirgizja w 10 dni - motocykle dla podróżników

od 7830 PLN
Odkrywanie prawdziwego Kirgistanu! Przejazd szutrówkami, przełęczami oraz przeprawy wodne - ta wyprawa wymaga niemałych zdolności oraz pracy zespołowej. Polecamy tę wyprawę motocyklową szczególnie osobom z dużym bagażem doświadczeń w terenie. Czekają tu dość trudne do pokonania przełęcze, ze względu na warunki nie w każde miejsce może udać się dojechać. Przy wyprawie 10 dniowej możliwy przejazd do Tadżykistanu - do ustalenia indywidualnie z grupą na miejscu!
 • Czas trwania
  10 dni
 • Kraj
  Kirgizja
 • Poziom trudności
  Średnie (3/6)
 • Aktywności
Rekomendowane terminy:
-8°
sty
-7°
lut
-2°
mar
19°
kwi
24° 11°
maj
29° 15°
cze
33° 18°
lip
32° 16°
sie
26° 11°
wrz
17°
paż
10° -1°
lis
-6°
gru
Opis

INFORMACJA DLA ODWIEDZAJĄCYCH KIRGISTAN

Kirgistan, oficjalnie Republika Kirgiska – państwo położone we wschodniej Azji Środkowej. Stolicą Kirgistanu jest Biszkek. 

Położenie geograficzne
Kirgistan położony jest w większości w zachodniej i centralnej części Tienszanu i północnego Pamiru. Na północy graniczy z Kazachstanem, na wschodzie – z Chinami, na południu z Tadżykistanem, na zachodzie – z Uzbekistanem. Łączna długość granicy wynosi 3 878 km.

Powierzchnia
Powierzchnia Kirgistanu wynosi 198 500 km2 i według tego wskaźnika kraj jest na 86. miejscu na świecie. Nie ma dojścia do morza. Ponad 3/4 terytorium kraju zajmują góry. Szczyt Zwycięstwa, mający wysokość 7439 m n.p.m. to najwyższy punkt kraju (najbardziej na północ wysunięty siedmiotysięcznik na Ziemi od strony Chin). Cały obszar kraju położony jest powyżej 401 m n.p.m. Ponad połowa jego terytorium znajduje się na wysokości od 1000 do 3000 m n.p.m., a około 1/3 – na wysokości od 3000 do 4000 m n.p.m.

W Kirgistanie jest ponad 2000 jezior i sztucznych zbiorników. Około 90% z nich to wysokogórskie zapory wodne i jeziora zamknięte. Na północnym wschodzie, na wysokości 1609 m n.p.m., znajduje się piąte na świecie co do wielkości i szóste pod względem głębokości jezioro, które należy do głównych atrakcji Kirgistanu, to jezioro Issyk-Kul.

Klimat
Kirgistan położony jest w strefie klimatu kontynentalnego: mroźne zimy i gorące lata z dużymi lokalnymi różnicami w zależności od wysokości n.p.m. W lipcu średnia temperatura na nizinach waha się od +20°С do +30°С (najwyższa temperatura może przewyższać +40°С), natomiast na wysokości 3000 m n.p.m. temperatura w lipcu może wynieść nie więcej niż +10°C. W Kirgistanie jest dużo słońca.

Zimą na całym obszarze kraju występują mrozy. Średnia temperatura stycznia wynosi od -1°С do -10°C (w górach od -10°С do -25°С). Deszcz i śnieg pada zazwyczaj jesienią, zimą i wiosną, czasem śnieg może spaść również w maju.

Jak się ubrać
W Kirgistanie klimat latem jest bardzo gorący, ale wilgotność powietrza nie jest bardzo wysoka, więc ciepło jest dobrze tolerowane. Latem wygodnie jest nosić lekką odzież z bawełny i cienkich materiałów. Ale nad Issyk-Kulem i w górach w godzinach wieczornych może być chłodno, więc na wieczorne spacery i podczas długich podróży trzeba zaopatrzyć się w lekkie kurtki i swetry. Latem słońce może sprawić turystom niezbyt przyjemną niespodziankę, toteż zaleca się stosowanie kremów ochronnych, przynajmniej w pierwszych kilku dniach pobytu, aby uniknąć poparzenia.

Liczba ludności
Kirgistanu – ponad 5,3 mln (101. miejsce na świecie). Średnia gęstość zaludnienia wynosi 26 osób na 1 km2;. Kraj jest zamieszkany przez przedstawicieli ponad 80. narodowości. Rdzeń ludności kraju – 72,16% to Kirgizi.

Waluta narodowa – som kirgiski (KGS).
1 som = 100 tyjin.

Numer kierunkowy              +996
Strefa czasowa                     UTC +6

Wiza
W Kirgistanie obowiązuje ustawa o ruchu bezwizowym dla obywateli Polski na okres do 60 dni. Odnośnie dłuższego okresu pobytu stosuje się przepisy ogólnego ruchu wizowego.

Po przybyciu do Kirgistanu każdy przyjeżdżający powinien posiadać przy sobie ważny paszport i ubezpieczenie zdrowotne obejmujące również uprawianie wspinaczki. Przebywanie w niektórych obszarach Kirgistanu jest dozwolone wyłącznie dla turystów posiadających dokumenty potwierdzające ubezpieczenie.

Ambasada Republiki Kirgiskiej w Republice Austrii, Republice Słowackiej, na Węgrzech, w Republice Czeskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Wiedniu (Austria): Invalidenstrasse 3/8, Wien 1030, Österreich.

Tel.:                +43 (1) 535-0379
Faks:              +43 (1) 535-0379-13
E-mail:           kyremb@inode.at
Przyjmowanie interesantów: +43 (1) 535-0379
ul. Belwederska 49, 00-761; tel.: (22) 621-34-53

Przepisy celne

Nie ma ograniczeń dotyczących przywozu i wywozu waluty miejscowej i obcej. Jedyny warunek: wszystkie kwoty powinny być zawarte w deklaracji. Bez cła można przewieźć towary o wartości nie przekraczającej 5000$. Obowiązuje zakaz wwożenia narkotyków oraz leków o silnym działaniu (bez recepty potwierdzającej konieczność ich zażywania), broni i amunicji, a także materiałów drukowanych i wideo zawierających treści niezgodne z zasadami islamu. Zabroniony jest wywóz niektórych artykułów spożywczych, minerałów i skał bez zgody właściwych organów, złota i drogocennych kamieni.

Bezpieczeństwo
Stopień przestępczości (głównie oszustwa, kradzieże) w Kirgistanie jest powyżej średniej i należy być bardzo ostrożnym w miejscach publicznych i środkach transportu. Nie jest zalecane noszenie dużych sum pieniędzy przy sobie. Paszport, a także papiery wartościowe powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu.

Banki/kantory

Waluty obce można wymieniać w bankach i kantorach. Wymiany waluty zaleca się dokonywać w stolicy (najkorzystniej w centrum) – na prowincji kurs jest niższy. W kantorach (które pracują całodobowo) jest «nocny» – droższy i «dzienny» – normalny kurs. Niektóre duże banki akceptują czeki podróżne, ale pobierają wysoką prowizję. Karty kredytowe są akceptowane w bankach i niektórych większych hotelach w Biszkeku. Banki są otwarte od 9:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku, dni wolne – sobota i niedziela.

Polskie złotówki nie są nigdzie w Kirgistanie przyjmowane, najlepiej przywieźć dolary lub euro. Najpopularniejsze są jednak dolary.

Sklepy i zakupy
Sklepy są otwarte od 9:00 do 17:00-19:00 w dni powszednie i od 9:00 do 14:00 w weekendy. Sklepy spożywcze i supermarkety – całą dobę (Biszkek) i od 9:00 do 20:00 (w pozostałych miastach). W sklepach ceny są ustalone, ale na targowiskach podlegają negocjacji. Istnieje wiele bazarów, które sprzedają żywność i rękodzieła. W zachodniej części Biszkeku działa największy w Azji Środkowej bazar «Dordoi» z ogromnym wyborem niedrogiej odzieży i obuwia. Natomiast koloryt azjatyckiego bazaru posiada tzw. rynek oszski.

Kuchnia Kirgiska
Kirgistan jest znany nie tylko jako piękny kraj, ale również jako kraj o starożytnej i oryginalnej kulturze, z trwałymi elementami koczowniczego trybu życia obok cywilizacji współczesnej. Położenie na skrzyżowaniu dróg Wielkiego Jedwabnego Szlaku spowodowało, że kirgiska tradycja kulinarna została wzbogacona o elementy kuchni innych ludów Azji Środkowej.

Jedną z cech kuchni kirgiskiej jest to, że większość składników potraw zachowuje swój naturalny wygląd i smak. Najważniejszymi z nich są: mięso, mleko, warzywa i owoce, a także powszechnie stosowane produkty mączne. Mięso (baranina, wołowina i konina) – wciąż jest głównym składnikiem wszystkich potraw kuchni kirgiskiej.

Honorowe miejsce na świątecznym stole zajmuje danie o nazwie «beszbarmak» (pięć palców), gotowane na ogniu. Aby je poznać, trzeba koniecznie posmakować. Z kobylego mleka przygotowywany jest cudowny napój «kumys», który jest znany z wyjątkowego smaku i właściwości leczniczych. Jest on stosowany jako napój leczniczy w wielu chorobach i stanowi również bogate źródło witamin.

Kirgizi są bardzo gościnni. Jeśli zostaniesz zaproszony na obiad do rodziny kirgiskiej, nie zapomnij zabrać ze sobą drobny prezent – kwiaty lub owoce.

Przed wejściem do domu należy zdjąć buty. Obiady świąteczne noszą nazwę dastorhon. Dastorhon – oznacza duży obrus, który rozciąga się na podłodze, wokół którego usadza się gości. I proszę się nie dziwić, jeśli dastorhon odbędzie się na świeżym powietrzu. Jeść należy tylko prawą ręką. Na koniec posiłku należy podnieść obie dłonie do twarzy, zrobić z nich kształt łódek i wykonać ruch w dół twarzy, przypominający nieco czynność mycia. Przy tym koniecznie trzeba powiedzieć słowo «omin», czyli rosyjski odpowiednik «amen».

Mapa
Cena
Cena zawiera Cena zawiera
 1. Wyznaczenie trasy.
 2. Opiekę przewodnika.
 3. Wynajem motocykla.
 4. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. 
 5. Noclegi w hotelach/ hostelach/ pensjonatach/ namiotach - w zależności od trasy, dostępności i warunków atmosferycznych. 
 6. Paliwo.
 7. Przygotowanie i poprowadzenie wyprawy.
 8. Transfer lotnisko w Biszkeku - hotel - lotnisko. 
 9. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 
 10. Ubezpieczenie NNW  40 000 EUR, KL 15 000 
 11. Podstawowe części zamienne do motocykla.
 12. Rollbag lub torbę wodoszczelną. 
Cena nie zawiera
 1. Kosztów lotów i opłat lotniskowych.
 2. Opłat za używanie aparatu fotograficznego/kamery wideo w zwiedzanych miejscach.
 3. Wszelkich wydatków natury osobistej.
 4. Kaucji - Suzuki 1500 PLN, BMW 2500 PLN - pobierana jako zabezpieczenie na wypadek ewentualnych uszkodzeń pojazdu przez uczestnika. W przypadku braku uszkodzeń motocykla zwracana jest w terminie 14 dni od zakończenia wyprawy.
 5. Auta serwisowego - koszt 150 EUR/ dzień, kwota do podziału na ilość uczestników wyprawy. 
 6. Czegokolwiek niewymienionego w punkcie "Cena zawiera".
Mapa
Cena
Cena zawiera Cena zawiera
 1. Wyznaczenie trasy.
 2. Opiekę przewodnika.
 3. Wynajem motocykla.
 4. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje. 
 5. Noclegi w hotelach/ hostelach/ pensjonatach/ namiotach - w zależności od trasy, dostępności i warunków atmosferycznych. 
 6. Paliwo.
 7. Przygotowanie i poprowadzenie wyprawy.
 8. Transfer lotnisko w Biszkeku - hotel - lotnisko. 
 9. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 
 10. Ubezpieczenie NNW  40 000 EUR, KL 15 000 
 11. Podstawowe części zamienne do motocykla.
 12. Rollbag lub torbę wodoszczelną. 
Cena nie zawiera
 1. Kosztów lotów i opłat lotniskowych.
 2. Opłat za używanie aparatu fotograficznego/kamery wideo w zwiedzanych miejscach.
 3. Wszelkich wydatków natury osobistej.
 4. Kaucji - Suzuki 1500 PLN, BMW 2500 PLN - pobierana jako zabezpieczenie na wypadek ewentualnych uszkodzeń pojazdu przez uczestnika. W przypadku braku uszkodzeń motocykla zwracana jest w terminie 14 dni od zakończenia wyprawy.
 5. Auta serwisowego - koszt 150 EUR/ dzień, kwota do podziału na ilość uczestników wyprawy. 
 6. Czegokolwiek niewymienionego w punkcie "Cena zawiera".
Plan wycieczki
 1. Dzień 1: Biszkek - Kegeti - Song Kul Całkowity dystans: około 150 km Maksymalna wysokość: 3800 m npm 

  Przylot do Biszkeku i początek podróży na motocyklach przez najciekawsze tereny Kirgistanu. Nasza wyprawa motocyklowa wiedzie drogą mało używaną, kamienistą. Większość trasy motocyklowej tego dnia prowadzi przez przełęcz na wysokości 3800 m n.p.m. Odcinek dość wymagający.

 2. Dzień 2: Song Kul Maksymalna wysokość: 3000 m npm 

  Song Kul jest jeziorem położonym na wysokości 3016 m n.p.m.. Trasa naszej wyprawy motocyklowej jest tego dnia raczej lekka. Przejazd szutrówkami pośród niesamowitych widoków. Nocujemy w jurtach.

 3. Dzień 3: Song Kul - Tash Rabat Całkowity dystans: około 180 km Maksymalna wysokość: 3200 m npm 

  Kolejny dzień z raczej łatwym odcinkiem podróży motocyklami. Będąc na wyprawie motocyklowej w Kirgizji szkoda ominąć tej okolicy ze względu na niesamowite krajobrazy. Oczywiście spędzamy tu chwilę czasu robiąc pamiątkowe zdjęcia. Nocujemy znowu w tradycyjnych kirgiskich jurtach.

 4. Dzień 4: Tash Rabat - Köl-Suu Całkowity dystans: około 160 km Maksymalna wysokość: 3500 m npm 

  Dojeżdzamy motocyklami asfaltową drogą w rejon At Bashy. Stamtąd motorowa wyprawa wiedzie nas nad jezioro Köl-Suu (Kel- Suu) trasą raczej wymagającą dla motocykli. Droga jest niezbyt często używana. Wrażenia gwarantowane. Zatrzymujemy się na nocleg w namiotach.

 5. Dzień 5: Köl-Suu - Kanion Narynia Całkowity dystans: około 150 km Maksymalna wysokość 2500 m npm 

  Nasza kirgiska motocyklowa wyprawa powraca znad jeziora i udajemy się do miejscowości Naryn. Możemy tu skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji -internet. Naszym kolejnym celem będzie jezioro Issyk Kul.

 6. Dzień 6: Kanion Narynia - Issyk Kul Całkowity dystans: około 180 do 200 km Maksymalna wysokość: 4000 m npm 

  Trasa wyprawy motocyklowej prowadzi szutrowymi i kamienistymi odcinkami z licznymi wodnymi przeprawami. Po drodze relaksujemy się podczas kąpieli w gorących źródłach przed pokonaniem położonej na wysokości 4000 m npm przełęczy Tosor. Możliwość zalegania śniegu na trasie. Nocujemy w pensjonacie.

 7. Dzień 7: Issyk - Barskoon - Kara Say Całkowity dystans: około 100 km Maksymalna wysokość: 3400 m npm 

  Odcinek naszej wyprawy motocyklowej tego dnia jest dość krótki i łatwy. Trasa głównie szutrowa. Zbliżamy sie w rejon lodowców.

 8. Dzień 8: Kara Say - Inylchek Całkowity dystans: około 170 km Maksymalna wysokość: 4000 m npm 

  Jeden z trudniejszych odcinków wyprawy motocyklowej po Kirgizji. Dokąd możemy jedziemy trasą A364. Niestety w pewnym miejscu kończą się nasze szutry i musimy mocno współpracować oraz wykorzystywać techniki przeprawowe, aby dostać się pod lodowiec Inylchek.

 9. Dzień 9: Inylchek - Grigorievka Całkowity dystans: około 250 km Maksymalna wysokość: 2000 m npm 

  Tego dnia trasa podróży motocyklowej po Kirgistanie w większości łatwa i asfaltowa. Podczas wyprawy obowiązkowo kąpiel w jeziorze Issyk Kul. Dzień kończymy noclegiem w pensjonacie.

 10. Dzień 10 i dzień 11: Grigorievka - Biszkek Całkowity dystans: około 350 km (około 170 każdego dnia) Maksymalna wysokość: 2000 m npm 

  Nasza wyprawa motocyklami po Kirgistanie tylko dla wytrwałych dobiega końca. Ostatnie kilometry na trasie powrotnej do Biszkek. Mamy możliwość wyboru trasy. Jeśli decydujemy sie na jazdę po górach ruszamy do stolicy Krgistaniu drogą graniczną z Kazachstanem.

 11. Dzień 12: Biszkek - powrót do Polski Wylot do Polski 

  Zakończenie wyprawy motocyklowej w Kirgizji. Przelot samolotem do Polski.

Co zabrać?
1. Nakrycie głowy: kaszkiet na cieplejsze dni i czapka na uszy na zimniejsze/na noc.
2. Sandały lub klapki oraz buty sportowe.
3. Ubrania: kilka t-shirtów, kilka par skarpet oraz bielizna na zmianę, jeansy, szorty, kąpielówki, ciepły sweter, bluza.
4. Ręcznik oraz przybory toaletowe.
5. Okulary przeciwsłoneczne.
6. Krem z filtrem UV.
7. Lekarstwa, w miarę zapotrzebowania.
8. Aparat fotograficzny lub kamera.
9. Latarka
10. Nieprzemakalny płaszcz przeciwdeszczowy!
11. Bukłak na wodę.
12. Śpiwór i karimata - powinny być kompaktowe, jeśli takich nie posiadasz, skieruj się do naszego sklepu.

WARUNKI UCZESTNICTWA (przy wynajmie naszego sprzętu):
1) Kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy, być powyżej 21-go roku życia i stale nosić kask podczas jazdy;
2) Wymagany jest skan dowodu osobistego kierowcy;
3) Motocykle posiadają ubezpieczenie OC. Wszelkie szkody wyrządzone w okresie wypożyczenia motocyklu pokrywa najemca, wyjątek stanowi problem z silnikiem.
4) Uczestnik jest odpowiedzialny za swoje ubezpieczenie
5) Najemca będzie wykorzystywał motocykl całkowicie na jego / jej własne ryzyko i zgadza się, że nasza firma nie ponosi ani nie może być pociągnięta do odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, uszkodzenia ciała lub śmierć;
6) Motocykl należy zwrócić do nas w tym samym stanie, w jakim został on wypożyczony;
7) Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn drogi są zamknięte, to nadal będzie liczony najemcy czas wypożyczenia motocyklu. Najemca ma możliwość i wolną rękę, aby wybrać dowolną inną trasę lub objechać kilka innych miejsc;
8) Aby zarezerwować motocykl wymagana jest wpłata 50% kwoty wyprawy (bezzwrotnie);
9) Jeżeli motor zostanie zwrócony przed ustalonym czasem, wtedy naliczona zostanie opłata za tę samą liczbę dni, która została uzgodniona w umowie;
10) Jeśli motocykl zostanie wypożyczony osobie, która okaże się niezdolna do jazdy (nie potrafiąca jeździć), wtedy kwota wypłacona w momencie rezerwacji nie będzie zwracana. Dlatego przed dokonaniem rezerwacji upewnij się, czy rzeczywiście umiesz jeździć na motocyklu.

Powyższe zasady ustanowione są dla ogólnego dobra i aby sprostać jak najwyższym standardom wyprawy.
Czekamy na kontakt z Państwem i zapewniając Państwu naszą pomoc i uwagę w każdej chwili.
Najciekawsze na trasie

Biszkek- pierwsze miasto na naszej trasie wyprawy motocyklowej w Kirgistanie. Jest położone u podnóża Gór Kirgiskich (Tien-Shan) w dolinie rzeki Czu, nad rzekami Alaarcha i Alamedin, na północy miasto przecina kanał Wielki Czujski; blisko granicy z Kazachstanem.

Przełęcz Too-Ashuu- 3586 m npm, równoległa do Kegety Ashuu przełęcz pokryta kamienista nawierzchnią, dosyć trudną trasę moga wynagrodzić niesamowite widoki na Suusamyr i Jezioro Song Kul.

Przełęcz Kegety Ashuu- 3780 m npm - żwirówka prowadząca przez przełęcz wymaga wiele zarówno od kierowcy, jak i sprzętu, wszystko wynagradzają jednak piękne widoki.

Song Kul- jezioro endoreiczne w górach Tienszan w Azji Centralnej, 3016 m npm. Drugie co do wielkości jezioro Kirgistanu. Widok błękitnej tafli jeziora Song Kul, odbijającego promienie zachodzącego słońca wynagrodzi wszystko, jednak zanim dotrze tam nasza wyprawa motocyklowa po Kirgistanie musimy się nieco napocić.

Kol-Suu to jezioro w rejonie Atbaszy w prowincji Naryn w południowo-wschodnim Kirgistanie. Znajduje się na wysokości 3500 m npm w górach Tian Shan. Kirgistan obfituje w piękne i niepowtarzalne miejsca, a jezioro Kel Suu z pewnością zalicza się do nich. Woda w jeziorze Kol Suu ma świeży, zielonkawy odcień.

Naryn- miasto obwodowe w Kirgistanie, nad rzeką Naryn, w Kotlinie Naryńskiej. W 2009 roku liczyło ok. 35 tys. mieszkańców. Położone na wysokości 2500 m n.p.m. Powstało w pobliżu warownej strażnicy na szlaku handlowym do Kaszgaru. Kanion Narynia (Tosor) - Kanion położony przy południowym brzegu jeziora
Issyk Kul, rozciąga się na długości ok. 29 km, położony jest na
wysokości 1000 m npm.

Issyk Kul- słonawe jezioro położone w północno-wschodnim Kirgistanie. Jezioro znajduje się w śródgórskiej kotlinie w górach Tien Shan, w odległości 126 km od Biszkeku, stolicy Kirgistanu. Wokół jeziora znajduje się mnóstwo ośrodków sanatoryjnych, w których odwiedzający pławią się w wannach lub basenach wypełnionych gorącą źródlaną wodą o ostrym zapachu siarki.

Barskoon to osada na południowym brzegu jeziora Issyk Kul. Znajduje się 80 km od Karakol, a otaczająca ją dolina rozciąga się na 30 km. Na zboczach wąwozu rosną rzadkie zioła i roślinność stepowa. W wyższych partiach gór Tien Shan przeważają krzewy jałowca. Widoki stąd są przepiękne, dlatego nie omijamy tych regionów podczas naszych wypraw motocyklowych po Kirgistanie. Region ten sprawdzi się także świetne przy okazji trekkingu i wycieczek konnych.
Przez dolinę Barskoon prowadził Jedwabny Szlak do Chin, obecnie droga prowadzi do kopalni złota Komtur. Na szlaku motocyklowej wyprawy przejeżdżając przez Barskoon można zobaczyć pomnik kosmonauty Yuri Gagarina, który nad brzegiem Issyk Kul spędzał wakacje po swoich pierwszym locie w kosmos. Z doliny można dostrzec zaśnieżone szczytu, w tym jeden z najwspanialszych i najwyższych w Kirgizji- Panfilov Heroes (4610 m npm) oraz szczyt Światowej Rady Pokoju (4310 m npm).  Barskoon jest także znany z wodospadów kaskadowych.

Inylchek Glacier (Engilchek Glacier) jest lodowcem w Środkowym Tian Shan w rejonie Issyk Kul. Długość lodowca wynosi 100 km i zajmuje blisko 600 km2 powierzchni. Spośród wszystkich szczytów 2 mają średnią wysokość ponad 7000 m npm (Pobeda and Khan Tengri), 23 ponad 6000 m npm, a 80 szczytów 5000-6000 m npm. Zbocza góry pokryte są lodem, często pada tu śnieg, a dodatnie temperatury panują tylko latem, ale nie przekraczają 7°C.

Wąwóz Grigoriev (Chon Aksu) jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych w rejonie Issyk Kul, znajduje się około 60 km od miasta Cholpon-Ata. Można tu przenocować w jurtach, spróbować tradycyjnej kuchni kirgiskiej, udać się na wycieczkę konną i rozkoszować się górskimi krajobrazami.

Warunki pogodowe
Termin Cena Dodatkowe informacje  
2020-08-07 - 2020-08-16
7830 PLN
Wyprawa na motocyklu:
- Suzuki DR 650 SE: 7830 PLN, pasażer: 3130 PLN
- BMW F800GS: 8460 PLN, pasażer: 3550 PLN
2020-08-20 - 2020-08-29
BRAK MIEJSC

Pliki