Wyprawa motocyklowa Indonezja - motocykle Bali, Lombok
Najciekawsze trasy motocyklowe w Indonezji Bali i Lombok
Indonezja wyprawy motocyklowe Bali
Podróże motocyklowe Indonezja Bali i Lombok

Indonezja - Lombok - Wyprawa motocyklowa, wypożyczenie/transport motocykla

od 8 000 zł
Wyprawa motocyklowa na Lombok- indonezyjską wyspę to świetna okazja, aby eksplorować najpiękniejsze motocyklowe drogi tego regionu, ciesząc się jednocześnie bliskością rajskich plaż i dzikich rejonów.
 • Czas trwania
  5 dni
 • Kraj
  Indonezja
 • Poziom trudności
  Bardzo łatwe (1/6)
 • Aktywności
 • Minimalna ilość uczestników
  8
Rekomendowane terminy:
31° 23°
sty
31° 23°
lut
31° 23°
mar
31° 23°
kwi
31° 23°
maj
31° 23°
cze
31° 21°
lip
31° 21°
sie
32° 22°
wrz
32° 23°
paż
32° 24°
lis
31° 23°
gru
Opis

INDONEZJA (Republika Indonezji)
Stolica: Dżakarta
Waluta: rupia indonezyjska (IDR);
Język urzędowy: indonezyjski
Inne języki: angielski, niderlandzki, jawajski, lokalne języki etniczne

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obowiązek uzyskania wiz turystycznych, służbowych, pobytowych oraz tranzytowych dotyczy wszystkich obywateli polskich, niezależnie od rodzaju paszportu. Obywatele polscy mogą otrzymywać wizy turystyczne (do 30 dni pobytu na terytorium Indonezji, dotyczy tylko paszportów zwykłych a nie tymczasowych) przy wjeździe - w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich (tzw. visa upon arrival). Po przylocie do Indonezji wizy można otrzymywać odpłatnie (25 USD) na lotniskach. Istnieje możliwość przedłużenia wizy „on arrival” o kolejne 30 dni w najbliższym urzędzie imigracyjnym, po złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty 25 USD. Nie ma możliwości otrzymania indonezyjskiej wizy na lądowej granicy między Timorem Wschodnim a Indonezją (Atambua). Przy dłuższych pobytach, przy celach wyjazdu innych niż turystyczny/biznesowy oraz w przypadku posiadania paszportu tymczasowego o wizę należy aplikować w Ambasadzie Indonezji w Warszawie.

Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ubiegający się o wizę wielokrotną musi w momencie złożenia aplikacji legitymować się paszportem ważnym minimum 18 miesięcy. Na żądanie władz imigracyjnych należy okazać bilet powrotny lub bilet na dalszą podróż (posiadanie biletu może być konieczne już w momencie składania wniosku o wizę w Wydziale Konsularnym Ambasady Indonezji w Warszawie). Przy wjeździe do Indonezji nie ma obowiązku wykazania się określoną kwotą pieniędzy bądź deklarowania jej na granicy. Składając wniosek o indonezyjską wizę, należy mieć przy sobie kartę kredytową lub zaświadczenie z banku potwierdzające posiadanie konta bankowego. W przeciwnym razie trzeba mieć gwarancję osoby zapraszającej, że zapewni ona środki utrzymania i opiekę. Podatek lotniskowy przy wyjeździe z Indonezji (nie ujęty w cenie biletu) wynosi w Indonezji 150 tys. IDR. Należy pamiętać, by mieć taką kwotę w miejscowej walucie.

PRZEPISY CELNE
Nie ma ograniczeń co do wwozu lub wywozu obcych środków płatniczych. Limit wwozu i wywozu dotyczy tylko miejscowej waluty i wynosi 5 mln IDR. Nie wolno wwozić, wywozić ani posiadać narkotyków - grożą za to surowe kary, łącznie z karą śmierci. Obowiązują ograniczenia i zakazy wywozu rzadkich gatunków lokalnej fauny i flory. Wątpliwości służb celnych może wzbudzić większa ilość lekarstw, jeśli nie mają one nazw międzynarodowych. Przy wyjeździe z  Indonezji nie ma możliwości otrzymania zwrotu podatku VAT.

UBEZPIECZENIE
We własnym interesie, przed rozpoczęciem podróży, każdy turysta powinien się ubezpieczyć ze względu na wysokie koszty usług medycznych w prywatnych szpitalach i klinikach. Niektóre polskie agencje ubezpieczeniowe wydają polisę, która w razie choroby obejmuje jedynie pokrywanie rachunków za usługi medyczne po powrocie do kraju, tymczasem indonezyjskie placówki medyczne wymagają natychmiastowego pokrycia kosztów leczenia. Stanowczo zaleca się dokonywanie ubezpieczeń w firmach, które mają własnych wiarygodnych przedstawicieli na terenie Indonezji i na bieżąco opłacają świadczone usługi medyczne. Warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia umożliwiającego ewakuację medyczną (np. do Singapuru) w przypadku skomplikowanych urazów lub chorób.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
W Indonezji nie ma obowiązkowych szczepień. Do zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych należą: pasożyty układu trawiennego, dur brzuszny, biegunka, żółtaczka typu A i B. Należy pamiętać, że woda w kranie nie jest zdatna do konsumpcji. Zalecane jest picie wody butelkowanej lub przegotowanej, unikanie w napojach kostek lodu oraz surowych i niedogotowanych potraw. U dzieci nadal poważny problem stanowi polio i odra. W większości prowincji istnieje zagrożenie wścieklizną u psów (szczególnie na Bali). Poza dużymi skupiskami ludzkimi występuje zagrożenie malarią (niskie ryzyko na Jawie i Bali) oraz w dużych miastach - gorączką krwotoczną denga (liczba zachorowań wzrasta szczególnie w okresie pory deszczowej od października do kwietnia, nie ma skutecznego środka zabezpieczającego przed zakażeniem). W przypadku podróży poza Jawę i Bali miejscowe władze zalecają profilaktyczne przyjmowanie lekarstw antymalarycznych oraz zwracanie uwagi na dobre zabezpieczenia przeciw komarom. Szczególną uwagę należy zwrócić na pojawianie się wśród drobiu i ludzi ognisk ptasiej grypy wywołanych szczepem wirusa grypy H5N1. Przed wyjazdem do Indonezji warto zaszczepić się przeciw zwykłej grypie, co znacznie skraca czas zdiagnozowania ptasiej grypy. Należy unikać kontaktu z drobiem i dzikimi ptakami, a także miejsc, gdzie może być obecny drób zakażony wirusem H5N1 takich jak targowiska, fermy, zakłady przetwórstwa drobiu. Wirus jest wrażliwy na wszelkie rodzaje detergentów, jak i temperaturę powyżej 70 st. C. Należy szczególnie dbać o czystość rąk. Zagrożenie wirusem H1N1 nie stanowi dużego zagrożenia w Indonezji.
Opieka medyczna, zarówno państwowa, jak i prywatna, jest płatna. Poziom usług, zwłaszcza w szpitalach państwowych, jest niezadowalający; znacznie lepszy jest w klinikach prywatnych. Koszt wizyty lekarskiej wynosi przeciętnie od 20 do 50 USD (w nagłych i ciężkich przypadkach - do 200 USD); koszt jednej doby pobytu w szpitalu - od 15 USD w szpitalu państwowym (np. Szpital Wydziału Medycyny Uniwersytetu Indonezja Cipto Mangkusumo w Dżakarcie) do 250 USD w prywatnej klinice. Przeciętny koszt pobytu w szpitalu wynosi 150 USD dziennie, nie licząc opłat za usługi medyczne, badania laboratoryjne i lekarstwa. Niezbędne jest wykupienie kompleksowego ubezpieczenia od kosztów leczenia przed rozpoczęciem podróży do Indonezji.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Obowiązuje ruch lewostronny.  Międzynarodowe prawo jazdy jest w Indonezji uznawane, jednak przy dłuższych pobytach, ze względu na korzystniejsze ubezpieczenie miejscowe, władze zalecają wyrobienie indonezyjskiego prawa jazdy. Poza stołeczną Dżakartą należy unikać podróżowania samochodem w nocy. Samochód można wypożyczyć w prywatnych wypożyczalniach na dowolny okres; orientacyjna cena wynosi ok. 30-40 USD dziennie. Zdecydowanie bezpieczniejsze jest korzystanie z samochodu z wynajętym miejscowym kierowcą. Wszelkich płatności należy dokonywać w walucie miejscowej.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Szlaki komunikacyjne są bardzo zatłoczone i niebezpieczne. Ruch na drogach jest chaotyczny, czasami wręcz niebezpieczny (kierowcy nie przestrzegają zasad ruchu drogowego). Zgodnie z przepisami indonezyjskimi cały czas należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość (paszport).

BEZPIECZEŃSTWO
Przed podróżą należy zawsze wykonać kserokopię paszportu, biletów lotniczych i wiz. Wymiany gotówki najkorzystniej dokonywać w kantorach zlokalizowanych w dużych centrach handlowych lub dobrych hotelach. Należy dokładnie przeliczyć kwotę wydaną przez kasjera walutowego. W Indonezji pewne trudności może przysporzyć wymiana dolarów amerykańskich gdyż większość kantorów akceptuje tylko banknoty nowe i niezniszczone. Zagrożenie przestępczością pospolitą w stolicy kraju nie jest zbyt duże. Gorzej wygląda sytuacja na prowincji (kradzieże i rozboje). Należy pamiętać o szczególnej ostrożności przy poruszaniu się autobusami i autokarami. Hazard jest zabroniony a turyści często padają ofiarami gangów (szczególnie na Bali), oferujących nielegalne zakłady.

W miarę możliwości należy unikać samotnego podróżowania oraz unikać podróży w nocy.

Indonezja leży w obszarze szczególnie narażonym na trzęsienia ziemi, które występują na całym obszarze kraju (rzadkie są tylko na Borneo i płd-zach. Celebesie). Zachodnie wybrzeża Sumatry i południowe wybrzeża Jawy były w ostatnich latach dotknięte tsunami, które spowodowały wiele ofiar. W porze deszczowej (listopad - kwiecień) zdarzają się gwałtowne powodzie oraz osunięcia ziemi.

ŚWIĘTA
W Indonezji obchodzone są święta islamskie, chrześcijańskie, hinduistyczne i buddyjskie. Święto narodowe Indonezji, Dzień Niepodległości, obchodzone jest 17 sierpnia. W czasie świąt czynne są centra handlowe (z wyjątkiem pierwszego dnia świąt Idul Fitri, kiedy są czynne od południa).

PRZYDATNE INFORMACJE:
Z uwagi na dominujący w Indonezji islam, oprócz takich wysp jak Bali, Sulawesi Północne (d. Celebes), Papua Zachodnia i Małe Wyspy Sundajskie, niewskazane jest noszenie skąpych ubrań w dużych skupiskach miejskich, a szczególnie podczas zwiedzania świątyń i miejsc kultu. Wchodząc do meczetów, należy pamiętać o zdejmowaniu butów, natomiast kobiety powinny okryć głowy chustą. Na wyspie Bali podczas zwiedzania świątyń buddyjskich i hinduistycznych należy nałożyć sarong; udostępniany jest na miejscu, najczęściej bezpłatnie.
Wszystkie duże centra handlowe są czynne od godziny 10.00 do 22.00 (również w soboty i niedziele). Ceny w sklepach są stałe.
Korzystając z taksówek, należy zwrócić uwagę, czy taksówkarz włączył taksometr, i w żadnym razie nie godzić się na przejazd na podstawie tzw. umowy.
Na terenie całej Indonezji, a w szczególności na prowincji, nie należy spożywać posiłków w tanich restauracjach bądź małych przydrożnych straganach. Grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Bezpieczniejsze są na ogół większe restauracje o odpowiednim standardzie oraz restauracje hotelowe. Ceny usług hotelowych oraz restauracyjnych są znacznie niższe od polskich, a serwis jest na dobrym poziomie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indonezji
Indonezja, Dżakarta, Jl. Rasuna Said Kav X Blok IV/3, 12950
Tel.: +62 21 2525938 Tel. dyżurny: +62 8557800231 Faks: +62 21 2525958
dzakarta.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Mapa
Cena
Cena zawiera
 1. Przeloty na trasie Warszawa - Bali, rejs łodzią Bali - Lombok
 2. Noclegi (namioty, hotele 3*)
 3. Opłaty za wstęp do miejsc zawartych w programie
 4. Opiekę polskojęzycznego pilota
 5. Opiekę lokalnych przewodników na trasie wyprawy
 6. Podstawowe części zamienne
 7. Motocykl na całej trasie wyprawy
Cena nie zawiera
 1. Ubezpieczenia podróżnego
 2. Posiłków poza śniadaniami w hotelach
 3. Napojów
 4. Kosztów paliwa (2 zł/litr)
 5. Kosztów pokrycia naprawy uszkodzeń sprzętu dokonanych z winy kierowcy
Mapa
Cena
Cena zawiera
 1. Przeloty na trasie Warszawa - Bali, rejs łodzią Bali - Lombok
 2. Noclegi (namioty, hotele 3*)
 3. Opłaty za wstęp do miejsc zawartych w programie
 4. Opiekę polskojęzycznego pilota
 5. Opiekę lokalnych przewodników na trasie wyprawy
 6. Podstawowe części zamienne
 7. Motocykl na całej trasie wyprawy
Cena nie zawiera
 1. Ubezpieczenia podróżnego
 2. Posiłków poza śniadaniami w hotelach
 3. Napojów
 4. Kosztów paliwa (2 zł/litr)
 5. Kosztów pokrycia naprawy uszkodzeń sprzętu dokonanych z winy kierowcy
Plan wycieczki
 1. Dzień 1: Przylot na Bali Wyprawa motocyklowa Indonezja 

  Po przylocie na indonezyjską wyspę Bali kierujemy się do Portu Padang Bai, gdzie wsiądziemy na prom na wyspę Lombok. Rozpoczynamy naszą pięciodniową podróż motocyklami po Indonezji. Po 5 godzinnym rejsie dotrzemy na miejsce i zakwaterujemy się w uroczych domkach. Dzień spędzony na plaży i wieczorne ognisko pomogą nam się zaaklimatyzować i wypocząć po długim locie z Polski.

 2. Dzień 2: Gili Kondo - Tanjung Ringgit - różowa plaża Całkowity dystans: około 240 km 

  Kolejnego dnia udajemy się na sąsiednią wyspę, aby odebrać motocykle na naszą wyprawę. Dosyć zróżnicowany teren da nam panoramiczny widok na wybrzeże wyspy - drogi położone są na wysokości od 0 do 1500 m n.p.m. Jedziemy motocyklami w kierunku "różowej plaży", gdzie rozbijemy obozowisko, a z produktów kupionych na pobliskim bazarze ugotujemy kolacje na ognisku. Nocleg.

 3. Dzień 3: Tanjung Ringgit - Kuta / plaża Selongbelanak Całkowity dystans: około 80 km 

  Opuszczamy Tanjung Ringgit i udajemy się w stronę Kuta Lombok. Piękne plaże o śnieżno białym piasku, rozlokowane w okolicy tego miasteczka są naszym celem podczas wyprawy motocyklowej. Kierując się na wschód wąską drogą zmierzamy wzdłuż plaż, ciągnących się na wybrzeżu jak perły na sznurze. Zróżnicowana nawierzchnia i warunki jazdy motocyklem pozwolą poczuć prawdziwa przygodę. W Selong Belanak zrobimy przerwę, by móc nacieszyć oko widokiem zielono-błękitnych fal oceanu. Nocleg w namiotach na plaży wraz z ogniskiem lub powrót do hotelu w Kuta Lombok. Niesamowicie spędzony dzień podczas naszej wyprawy motocyklowej zapewni wspomnienia na wiele miesięcy.

 4. Dzień 4: Tanjung Ringgit / Kuta Lombok - Seminyak na Bali Całkowity dystans: około 160 km w tym prom 

  Po opuszczeniu naszego ostatniego obozu wyprawa motocyklowa po Indonezji rusza w kolejną drogę na wyspę Bali. Czas poczuć prawdziwą przyjemność z jazdy motocyklami podróżując po południowo- wschodnim wybrzeżu Lombok. Jedziemy w kierunku Portu, gdzie wsiadamy na łódź powrotną na Bali. Nocleg na Bali.

 5. Dzień 5: Zakończenie wyprawy motocyklowej Wylot do Polski 

  Podróż motocyklowa po Indonezji i wyspy Bali i Lombak dobiegła końca. Zdajemy sprzęt i jedziemy na lotnisko, skąd udamy się w drogę powrotną do Polski.

Co zabrać?
Oto kilka wskazówek odnośnie akcesoriów przydatnych na wyprawie:

1. Nakrycie głowy: czapka z daszkiem na cieplejsze dni i czapka zimowa na zimniejsze dni w górach.
2. Sandały lub klapki oraz buty sportowe najlepiej do chodzenia po górach.
3. Ubrania: kilka t-shirtów, kilka par skarpet oraz bielizna na zmianę, jeansy, szorty, kąpielówki, ciepły sweter, bluza. bielizna termiczna, ubrania chroniące od deszczu i wiatru
4. Ręcznik oraz przybory toaletowe.
5. Okulary przeciwsłoneczne.
6. Krem z filtrem UV.
7. Lekarstwa, w miarę zapotrzebowania. Apteczka
8. Aparat fotograficzny lub kamera.
9. Latarka najlepiej czołowa
10. Namiot
11. Bukłak na wodę.
12. Śpiwór i karimata - powinny być kompaktowe, jeśli takich nie posiadasz, skieruj się do naszego sklepu.
13. Paszport ważny minimum 6 miesiecy
14. Prawo jazdy
15. Menażka, kubek, nóż i widelec
16. Płachta biwakowa - tarp
17. Taśmy lub ekspandery gumowe do mocowania bagażu
18. Wodoszczelna torba
19. Turystyczna kuchenka gazowa, benzynowa lub kelly kettle
Najciekawsze na trasie

Gili Kondo to jedna z 33 małych wysp (gili) we wschodniej części wyspy Lombok. Z tych wielu wysp tylko 3 wyspy są uznawane jako atrakcyjne turystycznie. Są to Petagan, Bidara i Gili Kondo, zlokalizowane w podregionie Sambelia. Ta mała wyspa położona jest w wodach Sambelii (50 km na północ od miasta Selong). Klimat jest bardziej suchy i cieplejszy niż na kontynentalnym Lombok, choć wieczorem może być chłodny i orzeźwiający wiatr. Pora deszczowa rozpoczyna się od miesiąca listopada do kwietnia.
Warto udać się na wyprawę motocyklami na Gili Kondo i cieszyć się panoramicznym widokiem z białymi, piaszczystymi plażami i nurkować wśród wspaniałych raf koralowych, podziwiając kolorowe ryby.

Tanjung Ringgit
to przylądek położony na wschodnim wybrzeżu wyspy Lombok w Indonezji. Tanjung Ringgit ma białe piaszczyste plaże i długie białe urwisko, gdzie można znaleźć starą jaskinię używaną przez japońskich żołnierzy podczas II wojny światowej. Tanjung Ringgit znajduje się 2,5 godziny jazdy od głównego miasta w mieście Mataram.

Wyspa Lombok jest wyspą w Indonezji sąsiadującą z Bali. Nie ma tak rozwiniętej infrastruktury, tylu atrakcji i tak barwnej kultury, za to ma ładniejsze plaże i mniej komercyjny charakter niż Bali. Największą atrakcją Lombok jest dominujący w jej krajobrazie wulkan Gunung Rinjani, na który można wejść w ramach dwudniowej wyprawy.

Kuta Lombok
Dość mało osób zagląda do pięknej, plażowej miejscowości Kuta, której nie należy mylić z miastem o tej samej nazwie na Bali.
Do ukrytych skarbów wyspy Lombok należy piękna zatoka Tanjung Aan, mekka surferów Bangko Bangko oraz rajska wysepka Gili Nanggu.

Selong Belanak Beach- piękna plaża położona na samym końcu wyspy, kilkanaście km od Kuty Lombok. Oblegana przez początkujących surferów ze względu na stosunkowo niewielkie fale.

Seminyak jest obszarem mieszkalno- turystycznym na zachodnim wybrzeżu Bali, na północ od Kuta i Legian. Kiedyś osobne miasto, obecnie stało się przedmieściem Kuta Bali. Jest tu dużo luksusowych uzdrowisk i hoteli. Ze względu na dużą liczbę sklepów wysokiej klasy w połączeniu z skupieniem wielu znakomitych restauracji, szybko stało się jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych na wyspie.

Warunki pogodowe
Termin Cena Dodatkowe informacje  

Pliki